Český DJ Brian prináša našľapanú kvalitu z Brazílie

Na prvý septembrový piatok sa v SaSaZu chystá veľká párty, na ktorej oslávi svoje narodeniny pražský DJ BRIAN. Ten zažíva svoj najlepší rok trinásťročnej kariéry a so svojím projektom Soulgangsters vydáva veľa trackov na najrôznejších labeloch. Tento rok bol už na 2 tour po Brazílii, zúčastnil sa Miami Winter Music Conference a hral na hlavnú stagei dvoch našich najväčších festivalov Pleasure Island a Macháč. Na svoju veľkú narodeninovú party si pozval svojich obľúbené DJa z najrôznejších kútov sveta.

Až z Brazílie priletí zahrať DJ RODRIGO ARDILHA, ktorý patrí medzi TOP 20 brazílskych DJs, ďalej brazílska DJka MISS KLAUSS z Rio de Janeira, zo Španielska DJ Hector Lopez a zo susedného Slovenska DJ FRESH Clubber, rezident najlepšie slovenské párty Le Grande House.

Samozrejme sa predstaví aj projekt SOULGANGSTERS aka BRIAN & TT, ktorí premiérovo zahrajú svoj nový single. Ďalšími hosťami sú DJ Simon a DJ HRUSHA, ktorý je rezidentom Libereckého klubu Diabolská Huť. V SaSaZu bude výkonný sound systém od L-Acoustics a o projekcie sa postará VJ Martin. Tieto 4 zahraničnej a 4 domáce DJs máte možnosť počuť len za 150, – Kč.

O tom čo teraz práve Dj Brian robí a čo plánuje do budúcnosti sa dočítate v nasledujúcom rozhovore

1. Podľa čoho si vyberal hostí na svoju narodeninovú party?

Tento rok som bol na dvoch tour po Brazílii a strávil som tam celkom 4 mesiace. Hral som na mnohých parties na rôznych miestach Brazílie a stretol s množstvom Djs. Jedno z najväčších prekvapení pre mňa bola Djka MISS KLAUSS, ktorá zahrala tak skvele, že som tomu nechcel ani veriť:) Hovoril som si: „Holka? A hrá takto? „:) Teraz už chápem prečo je v Riu tak obľúbená a ide rýchlo hore. Avšak, úplne najlepšie zo všetkých brazílskych Djs hral práve RODRIGO ARDILHA, ktorý je tiež hlavným hosťom mojej narodeninovej party. V súčastnosti je v TOP 20, píše pre hudobný časopis DJ Sound a bookuje Djs do mnohých klubov po celej Brazílii. S Rodrigo som mal možnosť hrať niekoľkokrát a stali sa z nás priatelia, preto som rád, že priletí zahrať na mojej party. HECTOR LOPEZ je môj dlhoročný kamarát, bude v auguste na Ibize, takže ho v septembri môžete opäť počuť v Sasazu. DJ FRESH Clubber zo Sloveska a ja plánujeme nejakú budúcu spoluprácu a táto party je vlastne začiatok. Samozrejme bude hrať aj môj štúdiový kolega DJ TT z Plzne, s ktorým máme projekt SOULGANSGTERS a Djs Simon a Hrusha sú moji kamaráti.

2. Prečo vlastne tak veľká narodeninová party? Koľko ti bude?

Pôvodný plán nebol až tak rozsiahly a nákladný. Vyskytla sa ale príležitosť mať všetky tieto Djs 3. 9. v Prahe, tak som sa rozhodol, že tú narodeninovú party nakoniec urobím vo veľkom štýle v SaSaZu. Tešte sa na brazílsku jazdu! Tú energiu, čo MISS KLAUSS a RODRIGO ARDILHA v sebe majú musíte zažiť. Touto párty tiež reagujte na podnety, ktoré od ľudí dostávam a počujem skoro každý deň. Sťažujú si, že je v Prahe nuda, nie je kam chodiť a alebo, že tam zle hrajú. Táto party je robené pre ľudí a je dostupná komukoľvek. Za 150, – korún počujete 4 skvelé zahraničné DJs a to vám nikto iný neponúkne. Počas večera sa bude hrať to najlepšie z house a progressive a každý si príde na svoje. Chcem, aby sa všetci dobre bavili a zažili party so skvelou atmosférou, ktorých už u nás moc nie je.

3. A nie je SaSaZu trochu veľké sústo?

To vôbec nie:) Ľudia sa chcú baviť a je ich oveľa viac než sa do SaSaZu vojde a som si istý, že bude plno. SaSaZu je pre mňa najmodernejšie klub, ktorý u nás máme a je zároveň aj najväčším klubom s kapacitou 2500 ľudí. Okrem hlavnej stage, bude aj druhá menšie stage hore v Lounge, kde sa bude hrať od polnoci. Na moje 25. narodeniny prišlo do DUPLEX 1200 ľudí a bol to strašný nášľap, vôbec sme sa tam nezmestili, ale dodnes na túto párty veľa ľudí spomína pre jej skvelú atmosféru. V zahraničí hrajú celkom bežne v takto veľkých kluboch. Keď som hrával v roku 2004 nedele v Amnesia na Ibize, tak sme tam mali bežne 4000 ľudí, V Paradise clubu na Mykonos som bol v roku 2006 rezident DJ a 3x týždenne sme mali cez 2000 ľudí. Kapacita klubu je myslím 3000. Teraz v zime jedu zase do Brazílie na tour a budem hrať v Riu v najväčšom klube The Week, ktorý je pre 4000 ľudí. Pre svoje 30. narodeniny, ktoré mám budúci rok hľadám ešte väčšie priestory ako je Sasazu. Takže uvidíme …

http://www.youtube.com/watch?v=60rGCxETHf8

4. Spomenul si tvoj projekt Soulgangsters. Na čom teraz zrovna robíte?

Teraz máme hotových 8 trackov, 4 už vyšli oficiálne a sú k dostaniu na beatportu a tie ďalšie ešte len vyjdú. Minulý týždeň sme dokončili remix skladby HADRONS od brazílskeho projektu JANEIRO tones, ktorý vyjde niekedy v októbri. Práve teraz dokončujeme remix tracku TOMPU pre kolumbijského Top DJa Kaddyn Palmed. Track by mal vyjsť tiež celkom čoskoro na nejakom veľkom európskom labelu. Myslím, že teraz rieši ToolRoom a CR2, v akej je to ale teraz fáze neviem. Intenzívne tiež pracujeme na našom novom singli „Love Is Independent“, ktorý naspievala speváčka Polina Griffith. Súčasne s tým pracujeme na ďalšom singli, pre ktorý teraz hľadáme vhodnú vokalistky a ja som včera dorobil ďalší track, ktorý počujete premiérovo na Macháč. Okrem toho ešte produkujeme 3 singly pre jedného domáceho umelca, takže toho teraz máme naozaj veľa.

5. Čo plánuješ do budúcnosti, keď klubová scéna v čechách nemá moc ružové vyhliadky?

Od tejto doby čo sa z našej klubovej scény stiahli hlavné sponzori, čo boli tabakové a alkoholové spoločnosti, ktoré teraz nesmú verejne inzerovať, to je každý rok horšie a horšie. Podpora zmizla a úroveň išla strašne dole. Celkom dosť Cestujte po svete a mám možnosť porovnávať aké to kde je. Podarilo sa mi získať dobré zastúpenie v Brazílii a tento rok už tam poletíte na 3. tour. Scéna je tam veľká a mladých ľudí desiatky miliónov. Všetci sa bavia a užívajú si život. Úplne si dokážem predstaviť, že by som sa tam presťahoval a začal tam žiť. Nášmu projektu SOULGANGSTERS sa ale skvele darí a máme dobre našliapanú, takže produkcia je teraz pre mňa priorita číslo 1. Do konca roka budem mať 10 oficiálne vydaných trackov az toho 3 naše singly, čo je za 1 rok celkom slušná práca. To isté plánujeme na budúci rok. Chceme taktiež získať zastúpenie nejaké európske bookingové agentúry, takže nebudeme závislí na hranie len u nás.

6. A čo nejaká vlastnú party? Ty si prv niekoľko akcií robil.

Myslím, že ľudia sa teraz viac ako inokedy pred tým obracajú za kvalitou a vyberajú si na akú akciu ísť a preto rozmýšľam, že by som po svojom návrate z Brazílie začal na jar produkovať nejakú svojou vlastnou klubovú party. Ľudia sa ma stále pýtajú, či zase začnem robiť Olympia party, ktoré som prv usporiadal v Mekke a potom taktiež v Duplexe. Sú to už 4 roky čo túto párty nerobím a teší ma, že na nej ľudia stále spomínajú. Olympia je krásna spomienka a chcem aby to tak zostalo, takže nová párty bude iná. Aká a kde bude ešte neviem. Inšpiráciu budem hľadať na Ibize a v Brazílii. Vždy keď som pri mori, tak ma to pozitívne naladí, dodá energiu a som potom kreatívne:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.