Bystrické tóny zaznejú celým Slovenskom! Súťaž

Pod názvom Bystrické tóny štartuje v týchto dňoch autorská a interpretačná súťaž pre hudobníkov, spevákov a autorov z celého Slovenska. Súťaž bude prebiehať v dvoch semifinálových a jednom finálovom kole a bude rozdelená do piatich kategórií – najlepší spevák, speváčka, kapela, skladba a najlepší text bez obmedzenia žánru a veku. Víťazi jednotlivých kategórií získajú možnosť nahrať singel v profesionálnom nahrávacom štúdiu pod vedením hudobného producenta. Skladby budú následne oficiálne vydané na kompilačnom CD, ktoré bude odprezentované v slovenských médiách. Člen poroty Rastislav Škrinár, ktorý je aj organizátorom letného hudobného festivalu, si zároveň zo semifinalistov a finalistov vyberie kapelu, ktorá si na ňom zahrá.

Členmi poroty, ktorá rozhodne o víťazoch, sú renomovaní hudobníci zo Slovenska, ale aj z Čiech. 

Zloženie poroty: Lenka Dusilová – speváčka, skladateľka, hudobníčka a producentka

Päťnásobná držiteľka výročných hudobných cien – Anděl v kategórii speváčka roka. Album Baromantika je naviac aktuálne nominovaný medzi najlepšími hudobnými počinmi roku 2012 v nových hudobných Cenách Apollo.

 • Martin Valihora – uznávaný bubeník na medzinárodnej úrovni
 • Oľga Záblacká – speváčka, textárka, kreatívny producent
 • Jana Kozáková – speváčka, skladateľka
 • Peter Dobrík – skladateľ, hudobník a producent
 • Roman ,,Galo“ Galvánek – spevák, hudobník (O.B.D.)
 • Rastislav Škrinár – hudobník, majiteľ hudobného klubu

Vo finálovom kole okrem súťažiacich vystúpi aj množstvo zaujímavých hostí.

Projekt pripravila umelecká agentúra IMIKO SLOVAKIA, s.r.o., v spolupráci s nahrávacím štúdiom PJ SOUND STUDIO a vydavateľstvom PJ RECORDS.

Podmienky účasti v súťaži Bystrické tóny:

– najneskôr do 30. júna 2013 poslať na adresu PJ SOUND STUDIO s.r.o., Kapitulská 5, Banská Bystrica 97401 alebo na e-mail: info@nahravaciestudio.sk :

 1. demonahrávku s maximálne tromi autorskými skladbami na CD (formát mp3, 250 Kb/s);
 2. uviesť tip na svoj hit spomedzi zaslaných vlastných skladieb;
 3. životopis a fotografiu skupiny, interpreta, autora;
 4. každá zaslaná pieseň musí byť označená menami autorov hudby a textu, menom interpreta a ich kontaktnými telefónnymi číslami;
 5. označenie kontaktnej osoby, resp. manažéra v tvare – adresa, telefónne číslo, e-mailová adresa.

Do súťaže nebudú zaradené nekompletné a nepôvodné nahrávky a podklady. Autor alebo interpret nesmie mať podpísanú platnú vydavateľskú zmluvu a pieseň zaslaná do súťaže nesmie byť v médiách uverejnená pred finálovým koncertom súťaže.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.