BuKaKe – Secret Exit 2012

Fanúšikom Marcela Buntaja, Juraja Tatára a Martina Gašpara sa už iste cnelo po ich novom autorskom CD.
 Je to tu! Vychádza totiž druhý album zoskupenia BKK trio s názvom Secret Exit. BKK trio existuje od roku 2003. Tvoria ho vyhľadávaní štúdioví a koncertní inštrumentalisti a producenti.
 Juraj Tatár (klávesové nástroje), Martin Gašpar (basgitara) a Marcel Buntaj (bicie,spev) sa už dvadsať rokov podpisujú  pod najúspešnejšie projekty slovenskej a českej hudobnej scény. 
Všetci traja sú držiteľmi najvýznamnejších hudobných cien na Slovensku,
 či už v oblasti jazzu, tak v oblasti populárnej hudby.
 Debutové CD skupiny vyšlo v roku 2004.

Na novom albume BKK tria s názvom Secret Exit je štrnásť,výhradne vlastných kompozícií.
 V nich sa okrem členov tria predstavia aj dvaja hostia, Matěj Morávek (elektrická gitara) a Vladislav Šarišský (harmonika). Album sa nahrával v niekoľkých štúdiách, o mixáž a mastering sa postarali Roman Šoltys (v Košickom štúdiu Klakson) a Pavol Habera, ktorý zmixoval skladbu Heavy Metal Dark Doom Jazz vo svojom pražskom P&H Studiu.

Ilustrovaný obal CD pochádza z dielne výtvarníka Luka Brase, ktorý vystavuje po celej Európe.

 Album Secret Exit vznikol s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Hudobného fondu, vychádza pod hlavičkou vydavateľstva JANA production. Do života ho uvedie Dušan Antalík, gitarista a kapelník skupiny Team a kolega BKK tria z projektu Aeroc Therapy. Stane sa tak na koncerte,ktorý je spojený s krstom albumu
dňa 6. novembra 2012 o 19:00 hod. v Slovenskom rozhlase,v štúdiu 5.

Zdroj:
Jana Vrabelova
JANA production
manager kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.