Blog ktorý ma dostal…

Opäť sa ozývam z prázdneho ticha po dlhšej odmlke aby som priniesla niečo zo sveta post-rocku, ktorým žijem už dlhší čas. Dlhú dobu rozmýšľam, či sa má post-rock kam posunúť, v poslednom čase mi všetky veci znejú rovnakými vzorcami, rytmom, myšlienkou. Tá sa vytráca a mizne v monotónnosti negatívnych tónov.

Veľa času som mala problém nájsť niečo nové v tomto žánri, nejakú inšpiráciu, ktorú by som mohla zahrnúť do svojho playlistu dlhšie než na jedno počutie. Chýbal zdroj, chýbala inšpirácia. Blog BRAIN ON FIRE ma však presvedčil o opaku. Autor nie je taký podstatný ako posolstvo samotné. Snaha o to priniesť hudbu, ktorá sa vymyká väčšine nahrávacích labelov a priniesť hlavne iný pohľad na koncept jej šírenia – to je cieľ.

Sám autor vyjadruje v úvodných slovách názor:

„Kašľať na tučné labels, ktoré redukujú akúkoľvek kreatívnu skupinu pohltenú veľkým nič. Na tomto blogu nie je žiadna mainstreamová hudba, len kvalita. Viem, aké je ťažké v dnešnej dobe pre amatérske kapely byť uznávaný publikom, to je aj dôvod, prečo som vytvoril tento blog. Niektoré z kapiel sú neuveriteľne talentované a kreatívne, takže dúfam, že tu nájdete to, čo hľadáte. Robím čo môžem, aby som tu pridal čo najviac neupísaných a nezávislých kapiel. Ďakujem všetkým, čo ma nasledujú, za podporu a taktiež všetkým kapelám, ktoré boli ochotné zdieľať hudbu na tomto blogu.“

  • Celkový rámec stránky je rozdelený do troch kategórií – Sweetness (sladkosť), brutality (brutálnosť) a emotions (city).

Osobne sa priznám, že som toto rozdelenie nikdy nevnímala ako podstatné. To, čo vám hudba dá sa nedá vyjadriť jednoduchou, ucelenou a priamočiarou emóciou, ale je to zmes, fragmentovaný obraz a mozaika v jednom. Napriek tomu tvrdím, že je to jeden z najväčších hudobných objavov posledného roka. Vďaka tejto stránke som našla toľko radosti, nadšenia a smútku zároveň, až mám pocit, že jediný kód v mori iných vám jednoducho nemôže dať toľko unikátnych hudobných momentov. S niektorými z nich by som sa teda rada s vami podelila.

HAND OF TAURUS – HAND OF TAURUS

Táto kapela pochádza zo Spojených štátov a viac niet čo dodať. Nedostatok informácii privádza ludí k najlepšej vlastnosti – zvedavosti. Na ukážku vám aspoň ponúkam vypočutie ich debutového EP s rovnomenným názvom .

A NEW SILENT CORPORATION

Ďalšou kapelou je zoskupenie A new silent corporation pochádzajúcej z južných končín našej domovskej Európy. Mladí Taliani neskrývajú odvahu vo svojich hudobných kompiláciach a musím povedať, že ich EP je jednou z mála vecí, ktoré ma v poslednom čase dokázali osloviť. Osobne odporúčam hlavne skladbu Will noise, pre jej pomalosť a grandióznosť, s ktorou si ma získala.

THE MOSAIC

The Mosaic je ďalším spoločenstvom mladých ľudí spoza veľkej mláky. Je to dostatočne dobré, ba čo viac, vzhľadom k veku jednotlivých členov kapely otvára možnosť na ďalší progres. Najväčším plusom je prídavok sláčikovej hudby k inak jednopustému gitarovému post-rocku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.