Billy Barman vydá na jeseň svoj debutový album

Skupina Billy Barman sľubuje svojím fanúšikom, že na jeseň 2010 vydá svoj dlho očakávaný debutový album. Zatiaľ má nahraté tri nové skladby (Na Laze Oremovom, Sniežik a Noční jazdci), ktoré zaradila do svojho koncertného programu aj na úspešnom jarnom turné so skupinou Para. Momentálne skupina pracuje na ďalších skladbách, ktoré počas leta priebežne nahráva v štúdiu Lavasound s producentom Marekom Rakovickým. Ten s kapelou spolupracoval už na ich prvom EP z roku 2008, ktoré obsahuje piesne Introvert a Stano. Názov albumu a ďalšie podrobnosti zverejní kapela už koncom tohto leta.

Kapela Billy Barman pôsobí na scéne od roku 2008 a tvoria ju Jozef Vrábeľ, spevák aj dobre známej skupiny Vetroplach, Juraj Podmanický známy skôr zo skupiny Cliche, niekdajší bubeník Le Payaco Peter Heriban, klávesista Jakub Tvrdík a basový gitarista Juraj Labaj . Začiatkom roka 2010 získala kapela dve ceny Radio_Head Awards – objav roka a najlepšia koncertná kapela roka. Ceny udeľovalo Rádio_FM /Slovenský rozhlas 4/ na základe hlasovania poslucháčov. Tesne pred Vianocami kapela vydala vo vlastnom náklade trojpiesňové EP Bogdan Mlčkov Orchestra s piesňami ako Podskalický Ján, alebo Ahmed, s titulným singlom Cigánska, ktorý bude ešte počas leta 2010 opätovne ponúknutý slovenským rádiám. K predmetnej piesni skupina chystá spoločne s režisérom Brankom Vincze videoklip, ktorý uzrie svetlo sveta krátko pred vydaním albumu na jeseň roku 2010. Na predmetné obdobie takisto kapela chystá koncertné turné spoločne s PPE /Puding pani Elvisovej/

Pre viac informácií klikajte na:
www.billybarman.sk
www.myspace.com/billybarman
www.gregoragency.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.