Benátska noc je stále bližšie

Benátska noc má nové rozmiestnenie pódií, pestrý hudobný program a samozrejme kopec zábavy. To všetko a viac čaká na vás všetkých na 19. ročníku hudobného festivalu v Malej Skále u rieky Jizery. Začína sa už vo štvrtok 28.júla zahrievacím kolom od 18:00 na krytej scéne Evropy 2!

Jeden z najobľúbenejších českých hudobných podujatí si pre tento rok pripravil naozaj pestrý program plný nielen výbornej hudby, ale i doprovodných programov pre dospelých aj deti.

Ak sledujete festivalové dianie, musíte vedieť, že k tohtoročným hlavným headlinerom  patrí americká skupina Dream Theater,  nemecký Scooter a talianske Lacuna Coil. Dorazia však aj domáce hviezdy, ktoré na letných open air festivaloch nie je zvykom začuť ani vidieť – Lucie Bílá, Lenka Filipová a ďalší.

 

Hlavnou zmenou oproti minulému ročníku je rozmiestnenie pódií. Produkcia na dvoch scénach stojacich vedľa seba bude prebiehať na striedačku. Ako dodáva Pavel Mikez, riaditeľ  festivalu:

„Hrát budeme ve směru po vodě a proti loňsku jsme jednu scénu ubrali. Nechceme to hnát do velkého množství třeba deseti scén, 150 kapel a dlouhého přecházení návštěvníků z jedné scény na druhou. Jsme a chceme zůstat hlavně pohodovým festivalem. Ostatně loňské číslo návštěvníků (bylo jich na 30000) a jejich stále vzrůstající počet nás k tomu zavazuje.“

Na všetkých návštevníkov čaká už tradične aj nehudobná taktiež  tradičná sobotná neckyáda, herná zóna, bungee jumping, nafukovacia horolezecká stena, chytré mobilné telefóny s pripojením na internet k zapožičaniu a extra špeciálna súťaž pre hravých dospelých. Hrať sa však budú aj deti, na ktoré bude čakať celá kopa aktivít a zábavy. Priamo v areáli festivalu si zase chystá jeden z mediálnych partnerov TV Barrandov stan plný interaktívnych hier a zmrzliny Animáček. Určite uvidíte aj také skákacie hrady a ďalšie veci na pobavenie.
Ďalšia skvelá novinka, ktorú určite všetci len privítajú bude pojazdný bankomat dostupný po všetky dni festivalu.

Kemp bude otvorený tradične už od štvrtka až do pondelka  1.8. Tento rok však bude nadštandardne vybavený. Stanový areál, ktorý organizátori pripravili nemá na českých festivaloch obdobu. Návštevníci sa môžu tešiť nielen na čisté toalety a sprchy s teplou vodou, ale taktiež na osobné trezory, požičovňu športového náradia alebo ihrisko. Priamo v areáli kempu vyrastie veľkokapacitná reštaurácia a kaviareň s non-stop otváracou dobou. Non-stop bude fungovať ajcelý kemp s recepciou, obsluhou a ochrankou. Vstupenky do Toi Toi kempu si je možné zakúpiť od  v predajnej sieti Ticketportal spolu so vstupenkami na festival. Sú dva druhy vstupeniek, so stanom (450,-Kč) a bez stanu (300,- Kč). Takže pokiaľ idete vo dvojici či viac osôb pod jeden stan, stačí vám len jedna vstupenka so stanom a ostatné bez stanu. Kapacita kempu je až 7000 osôb. Vstupenka je platná iba s platnou vstupenkou na festival.

Predpredaj vstupeniek – posledná šanca kúpiť zľavnené vstupenky za júnovú cenu!
Do konca júna zaplatíte 1190,-Kč/48,67eur za permanentku, 790,- Kč/32,31eur za jednodňovú vstupenku (piatok alebo sobota + nedeľa zadarmo) a 2100,-Kč/85,88eur za VIP vstupenku (zahrnuje prístup do dvojposchodového stanu, VIP bar, samostatné sociálne zariadenie, darček na privítanie, prednostné vybavenie).

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.