BazART – predvianočný nákup z opačnej strany

Dva spriaznené, a povedzme si otvorene, aj popredné košické kluby v oblasti kultúry znovu spájajú svoje sily, aby fanúšikom netradičných foriem umenia priniesli zážitok, pri ktorom sa budú kochať najmä oči. Akcia s názvom BazART sa bude niesť okrem pozerania aj v znamení nakupovania originálnych predmetov. Otázkou je, či sa môže stať reálnou predzvesťou nakupovania bez stresu a zaťažovania reklamami. Odpoveď nám poskytnú dva krátke decembrové dni.

BazART štartuje v piatok 17. 12. o 16:00 v Kulturparku. Údajne pôjde o:

VÝNIMOČNÚ PREDVIANOČNÚ PREHLIADKU TOHO NAJLEPŠIEHO DIZAJNU Z ČIECH A SLOVENSKA, V PODANÍ ŠPIČKOVÝCH MLADÝCH DIZAJNÉROV.

kulturpark


Čo to vlastne je? Ide o predajnú výstavu, ktorá predstavuje jedinečnú možnosť pre nákup originálnych vianočných darčekov. Na Bazarte nájdete všetko od produktového dizajnu, bytových doplnkov, hračiek až po šperk, módne doplnky a módne odevy. Predstavuje platformu, ktorá sa zameriava na prezentáciu kvalitného a originálneho súčasného dizajnu. Treba oceniť, že je to veľmi dômyselná stratégia, založená na férovom princípe „prísť, pobaviť sa a nejakým tým eurom prispieť“.

No jedným dňom sa to ešte neskončí. V sobotu 18. 12. budete mať príležitosť od 12:00 do polnoci navštíviť Tabačku a kúpiť si ďalšie predmety. Na tomto mieste sa naskytá otázka, ktorý deň si zvoliť. Nuž vedzte, že ani ja v tom nemám jasno. Skúste si vybrať deň, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Treba si len dať pozor, aby ste neprišli v sobotu za päť minút dvanásť a pýtali si pravý anglický sveter na zimu zo 100%-nej ovčej vlny. Inak výber by mal byť široký a kvalitný. Svedčí o tom zoznam tých, ktorí budú vystavovať a predávať.

Ich kompletný menoslov nájdete na oficiálnej stránke. Zlatou čerešničkou programu by mala byť módna prehliadka predajcov BAZartu, začínajúca o 18:00 v Tabačke. Celkom z toho začínam mať mišung…

kulturfabrik

Vráťme sa však do Kulturparku. Aby toho nebolo málo, organizátori si na 18. 12. vymysleli výstavu s názvom Kassapoint. Prezentujú ju takto:

NOVÉ MAĎARSKÉ POLITICKÉ UMENIE! PRVÁ A ZATIAĽ JEDINÁ VÝSTAVA VÝLUČNE MAĎARSKÉHO UMENIA NA SLOVENSKU. IBA V MAKE UP GALLERY V KOŠICIACH. VYSTAVUJÚCI UMELCI A UMELKYNE SÚ POLITICKÍ A K TOMU (PRINAJMENŠOM ZO ŠTVRTINY) MAĎARI.

Výstava Kassapoint je volným remixom výstavy politického umenia Czechpoint, ktorá medzi rokmi 2006-07 cestovala pod rôznými názvami medzi Prahou, Poznanou, Budapeštou, Dunaújvarosom a Žilinou. Kurátorská voľba vystavujúcích umelcov reflektuje kultúrne špecifiká mesta Košice s jeho pohnutou históriou. Na výstave predstavia svoju diela Sandor Bodó, Radovan Čerevka, Róza El-Hassan, Csaba Farkas, Viktor Frešo, Tamás Kaszás, Lilla Khoor, Anikó Loránt, Miklos Mécs, Csaba Nemes a Rudolf Pacsika a ďalší.

Odštartuje o 19:00, vstup je zdarma, kurátorkami sú Zuzana Štefková a Tamara Moyzes, potrvá od 18. decembra 2010 do 23. januára 2011 a bude otvorená v dňoch Ut-Ne od 16:00 do 20:00.

Podrobné informácie hľadajte na stránke Kulturpark.

A nakoniec naspäť k BazARTu. Veci bazárové, obnosené či second-handové bývajú väčšinou vždy lepšie než umelinou a novotou zaváňajúce výrobky. Dúfajme, že rovnako to bude platiť aj o šperkoch, módnych doplnkoch, kusoch oblečenia či iných dizajnérskych produktoch na BazARTe. Takže priaznivci vlastnoručne vyrobených predmetov, máte šancu. Organizátori v Kulturparku a Tabačke sa na vás budú určite tešiť…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.