Bažant Pohoda 2009 s rekordným predpredajom

Prvá tlačová správa z festivalu Bažant Pohoda 2009

Už ani nie 100 dní zostáva do otvorenia tradičného letného festivalu Bažant Pohoda 2009. Tento ročník sa opäť uskutoční na trenčianskom letisku tretí júlový víkend.

Významnou novinkou je, že po prvý raz v trinásťročnej histórii podujatia naštartuje divákov i celý festival už štvrtkový warm up. Postará sa oň tanečná formácia Basement Jaxx, ktorá si svoje vystúpenie zopakuje po fenomenálnom úspechu v roku 2007.

Nebude však jediným veľkým menom, ktoré láka do Trenčína. Medzi ďalšie hviezdy festivalu treba zaradiť legendárnu speváčku Patti Smith, gitarových Travis, The Ting Tings, nuraveovú smršť Klaxons, návštevníci sa môžu tešiť aj na ojedinelý koncert Lamb so speváčkou Lou Rhodes, ktorá nadchla trenčianske publikum vlaňajším predvedením svojho akustického sólového projektu.

Z tanečnej scény sú lákadlom Pendulum Live či High Contrast, československú hudbu zastupujú okrem iných osobnosti ako Marta Kubišová a Richard Müller, zárukou kvality world music sú skvelí Orchestra Baobab, milovníci reggae si prídu na svoje na vystúpení legendárneho Maxa Romea. Už tradične nebude chýbať ani vážna hudba, pravidelní účastníci Bažant Pohody, hudobníci z orchestra Slovenského národného divadla si tentoraz zamuzicírujú s kolegami z Maďarskej štátnej opery.

Bažant Pohoda ani tento rok nič nemení na koncepcii multikulturálneho festivalu a okrem hudobných koncertov sa diváci opäť môžu tešiť na divadelné predstavenia, tanečné workshopy, diskusie a mnoho ďalších sprievodných aktivít. Samozrejmosťou sú služby na špičkovej úrovni, vďaka ktorým sa každý návštevník festivalu môže cítiť absolútne komfortne.

Aj preto záujem o festival rastie, čoho dôkazom je aj rekordný predpredaj vstupeniek na jeho trinásty ročník. V tejto súvislosti chceme upozorniť všetkých potenciálnych divákov, že v pondelok 13. apríla sa mení cena vstupeniek, permanentka na celý festival bude stáť 59 eur, lístok na sobotu zase 49 eur.

Podrobné aktualizované informácie o festivale Bažant Pohoda 2009 nájdete na www.pohodafestival.sk

  • Bažant Pohoda 16., 17. a 18. júl 2009
  • Mário Gešvantner PR manager
  • e-mail: press@pohodafestival.sk
  • mobil: +421 907 326 742
  • web: www.pohodafestival.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.