Arctic Monkeys zverejnili názov nového albumu

Po dlhom napínaní všetkých fanúšikov alternatívnej britskej kapely Arctic Monkeys ich oficiálna webová stránka www.arcticmonkeys.com dnes konečne zverejnila názov tretieho CD. Novinka sa volá ,,Humbug“ a na nahrávkach spolupracovali producenti známeho mena ako Josh Homme (Queens of the stone age, pozn. aut.) a James Ford (Simian mobile disco, pozn. aut. ). Názvy 10 skladieb boli známe už oveľa skôr.

Album vyjde 24. augusta a bude dostupný vo formáte CD, pre vyznávačov staršej techniky na vinyle, ale môžete ho dostať i v platenom digitálnom downloade.

Táto sheffieldská formácia debutovala v roku 2006 s doskou ,,Whatever People Say I’m, That’s What I’m Not “ s ktorou lámala rekord za rekordom v počte predajnosti. Hneď prvý týždeň, čo sa objavila v obchodoch sa preto zapísala do britskej histórie, lebo toto sa doposiaľ nepodarilo žiadnej mladej debutujúcej skupine. Arctic Monkeys stihli okrem iného pozbierať aj niekoľko prestížnych ocenení Brit Awards či NME Awards, ktoré patria v Británii medzi najuznávanejšie a najoslavovanejšie.

Druhý album, ktorý uzrel svetlo sveta o rok neskôr pomenovaný ,,Favourite worst nightmare“ však až taký úspech ako jeho predchodca nezožal.

Ešte pred vydaním svojej novinky tieto ,,arktické opice“ odohrajú koncert s susednej Českej republike, kde sa po prvýkrát predstavia v Hradci Králové na letnom festivale Rock for People.

Tracklist novinky Humbug:
01. My Propeller
02. Crying Lightning
03. Dangerous Animals
04. Secret Door
05. Potion Approaching
06. Fire and the Thud
07. Cornerstone
08. Dance Little Liar
09. Pretty Visitors
10. The Jeweller’s Hands

One Reply to “Arctic Monkeys zverejnili názov nového albumu”

  1. Alex Turner (Artick Monkeys) a Miles Kane (The Rascals) majú spoločný projekt: kapelu The Last Shadow Puppets. Článok o The Last Shadow Puppets som už dávnejšie napísal, niečo geniálne. The Rascal prekvapili hlavne pesničkami Out Of Dreams, Freakbeat Phanton (zvláštny a skvelý zvuk). Viac v článku http://www.musicone.sk/the-last-shadow-puppets-the-age-of-the-understatement-2008/

    Nový album iba okorení skvelú tvorbu. Zbožňujem kvalitné gitarové veci pesnička The Fire And The Thud je skvelá. Škoda, že pesnička Cornerstone sa dá vypočuť iba na 30.sekúnd (taktiež niečo skvelé). V Pretty Visitors je použitý orgán ak sa nemýlim, pekná myšlienka. Hlas je čudný no treba si počkať na kvalitnejšiu verziu. Album Favourite Worst Nightmare bol super. Pesničky, ako … to si nechám na sekciu klipy vyberá musicone.sk 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.