Arakain v Košiciach-čakanie sa vyplatilo

Na Arakain si museli ich slovenskí fanúšikovia naozaj počkať a hoci čakali takmer 5 mesiacov, na štvrtkovom koncerte v Jumbo centre v metropole východného Slovenska, Košiciach, sa nikto nesťažoval. Koncert, ktorý bol kvôli chorobe speváka Honzu Toužimského preložený z 2.mája na 17.septembra prebiehal bez väčších problémov. Jediné prekvapenie mohlo nastať v istej zmene programu po stránke časového plánu. Keďže sľúbené metalové kapely Asacorr a Dorian Gray sa dostaviť nemohli, tak šou začala až o ôsmej hodine večernej.

Lepšie povedané-dvere do estrádnej haly Jumbo centra sa nám otvorili dokorán o spomínanej hodine ôsmej, hrať a spievať sa začalo o niečo neskôr, presne tak ako sa na správny koncert patrí. Veď, kto vydržal čakať celé leto, toho nejaké minúty hore-dole nezastavia. Nič nezastavilo ani mňa a preto vám môžem teraz opísať zážitky z tretieho až piateho radu pod pódiom, kde to naozaj vrelo.

Okrem pár metalistov, ktorí si chceli vyskúšať stagediving a okrem ich škaredého sklamania, keď dopadli na zem som nezazrela žiadne väčšie úrazy, ale to bolo možno aj tým, že som sa zväčša dívala na pódium, kde sa ako predkapela ukázala pre Košičanov známa šestica muzikantov-Ravenclaw. Piati chlapci a jedno dievča vedia ako hrať či spievať, a tak nečudo, že sa dav pod pódiom dostal do toho správneho varu. Svoje vystúpenie zakončili Ravenclaw na žiadosť fanúšikov akousi perličkou z ich repertoára, skladbou Duality. Po takejto piesni nemohlo nasledovať naozaj nič iné len pauza v podobe technickej prestávky a dlhý rad v bare na doplnenie tekutín.

Arakain – Slečna závist z albumu Legendy 1995.

Arakain sa na scénu dostavil okolo pol desiatej večer a hneď začal s prvou skladbou Pojď dál z najnovšieho albumu Restart 2009. Stačila jediná skladba a hala mala tú správnu atmosféru. Spevák Honza je s Arakainom už pár rokov a dobre vie, ako komunikovať s publikom. Ďalej sa prelínali skladby staršie i novšie, veci ako Brána iluzí, Magor, Zase spíš v noci sama či Marilyn spieval nielen Honza, ale celá hala. Ani novinky Skrytá kamera a Paganini neboli divákom cudzie. Metanie hlavami na chvíľu utíchlo pri piesni Šehrezád, ktorá bola spevákom venovaná všetkým krásnym slovenským dievčatám a ženám a neskôr gitaristom Jirkou venovaná aj krásnym chlapom. Blížil sa koniec, kapela sa rozlúčila, ale fanúšici ešte stále nemali dosť. Pokrik „Co je“ prinútil muzikantov k návratu na pódium aby odohrali ešte skladby ako Vir z albumu Labyrint a samozrejme nemohli nezahrať Apage Satanaš z rovnomenného albumu. Až vtedy boli všetci spokojní a až vtedy mohla pätica hudobníkov naozaj ukončiť koncert so slovami vďaky k fans a prisľúbeným skorým návratom do Košíc.

Na záver recenzie zaradíme pesničku od Uriah Heep – Lady in Black

  • Ps: Dúfame, že ste si všimli podobu medzi Lady in Black a Slečna závist.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.