Alborosie na festivale Uprising 2010

Uprising je dvojdňový festival, ktorý sa uskutoční posledný augustový víkend na bratislavských Zlatých pieskoch. Tohtoročný tretí ročník festivalu Uprising bude 27. a 28. augusta. Prvými potvrdenými headlinermi sú Alborosie, Dub Incorporation, Cornerstone Roots a Ras Charmer & Ginjah. Na predošlých ročníkoch na Uprisingu hrali hviezdy ako The Skatalites, Roots Manuva, Mad Professor, Macka B, Zion Train, Irie Revoltés, Fantan Mojah, Macka B, Looptroop, alebo Million Stylez.

Pred niekoľkými hodinami potvrdila svoju účasť na Uprisingu najväčšia súčasná nová hviezda reggae: Alborosie. Alborosie znamená teraz pre Európu to isté, ako pred niekoľkými rokmi Gentleman – na našom kontinente narodený spevák, ktorý s kolískou reggae spojil svoju dušu, aj svoje telo. Dokonca aj Jamajčania si ho rýchlo zobrali za svojho. Alborosie pochádza zo Sicílie, z pomerov ktoré poznáme z filmov: jeho otec bol policajt, brata zabili členovia nepriateľského pouličného gangu. Alborosie chvíľu vystupoval v Taliansku so skupinou Reggae National Tickets, ale pred desiatimi rokmi sa presťahoval priamo do Kingstonu. Tam sa stal producentom a všestranným hudobníkom, spolupracoval okrem iných s Ky-Mani Marleym a Gentlemanom. Dva roky po úspešnom debute “Soul Pirate” minulý rok vydal album “Escape From Babylon”, s ktorým opäť priniesol čerstvý vietor na obe strany Atlantiku, a to nielen do roots reggae kruhov.

Uprising festival teda potvrdzuje Alborosieho do zoznamu headlinerov. Ten ešte síce nie je konečný, ale už je isté, že na Zlatých pieskoch aj tento rok vystúpia známe a pozoruhodné mená. Dub Incorporation je francúzska úderka, miešajúca reggae, dancehall, dub, ska, hiphop a vplyvy arabskej a africkej hudby. Jamajku budú reprezentovať Ras Charmer a Ginjah, sprevádzaní živou skupinou Fireman Crew.

Ďaľším potvrdeným lákadlom festivalu je Cali P. z karibského ostrova Guadeloupe, ktorý vo svojej strhujúcej show dáva moderné reggae aj dancehall. Z ďalekého Nového Zélandu priletia Cornerstone Roots, po Fat Freddy’s Drop ďalší vynikajúci maorský exportný artikel. Hviezdami Uprisingu budú aj digitálni dubberi Soom T & Disrupt, a dancehall-remixoví špecialisti z Francúzska Daddy & Hypa.

Dub stage bude mať zvukovo aj umelecky pod palcom legendárny škótsky soundsystém Mungo’s Hi-Fi. Z domácej scény sa okrem iných objavia A.M.O., Čistychov & Mišo Biely, ale aj Haf & Beyuz so živou kapelou La3no Cubano, všetcia so špeciálnym programom pre Uprising festival.

Všetkých doteraz potvrdených umelcov nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk, kde budú postupne pribúdať nielen ďalšie mená, ale aj rôzne sprievodné podujatia a workshopy. Rozhodne si na 27. a 28. augusta neplánujte nič iné – permanentky za akčnú cenu 20€ sú už v predaji v sieti Ticketportal, a cena vstupeniek sa bude postupne zvyšovať.

UPRISING MIXTAPE 2009

Dlho ohlasovaný a očakávaný mixtape na počesť druhého ročníka festivalu Uprising pripravil Dj Simple Sample (Ghetto Youths Sound). Jeho prvý sólový počin s jednoduchým názvom „Uprising Mixtape“ je nadýchaný hlavne v rytmoch reggae, no nechýba ani dancehall. Obsahuje 80 minút kvalitnej selekcie a mixu z presne 47 trekov. Keďže je Dj Simple Sample v našich končinách vychýrený selektor, nechýbajú na mixtape ani dubplates a specials nahraté exkluzívne pre tento mixtape od interpretov ako: Ziggi, YT, Million Stylez, Richie Riott, Kari Jess, Ras Zacharri, Mr. Williamz, Maikal X, Torch, Franziska, Deadly Hunta, Carmen, Fragga Ranks a Joey Fever. Tento počin je 8. titulom Most High Records, pričom nahrávaný a mastrovaný bol v štúdiu Most High u Dj-a MeSsa. O dizajn obalu sa postaral Sado (RHB Design). Neváhajte a vychutnajte si túto dávku pozitívnych vibrácií a nalaďte sa na festival!

1/ Ras Zacharri – Greetings (Special)
2/ YT – Credit Crunch
3/ YT – Heat Seeking Camera
4/ Mr. Williamz – Babylon In Helicopter (Special)
5/ Julian Marley & Damian Marley – Violence In The Streets
6/ Damian Marley – Holiday
7/ Alborosie – Real Story
8/ Alborosie – Precious (Dj Simple Sample Remix)
9/ Camar – Love
10/ Tosh – Concrete Jungle
11/ Kari Jess – Money We A Mek (Special)
12/ Gavsborg feat. Lil Joe & Spragga Benz – Everyday
13/ Deadly Hunta – Better Way (Special)
14/ Ziggi – Don’t Know Why
15/ Ziggi – Need To Tell You This (Special)
16/ Torch – Can’t Get Me Out (Special)
17/ Nanko – Ethan
18/ Jr. King – Builder
19/ Queen Ifrica – Rise Ghetto Youths
20/ YT – Mr. Politician (Special)
21/ Million Stylez – Everyday
22/ Franziska – Jah Live (Special)
23/ Buju Banton – Girlfriend
24/ Collie Buddz – Hustle
25/ Joey Fever – Nuh Follow Dem (Special)
26/ Mr. Vegas – Must Come A Road
27/ Mykal Rose – Mr. Collie
28/ Natasja – One Spliff
29/ King Kong – I See The Grace
30/ Busy Signal feat. Alborosie – Murderer
31/ Gentleman feat. Sizzla – Lack Of Love (Remix)
32/ Ward 21 – President
33/ Fragga Ranks – Tings Kinna Funny (Special)
34/ Burro Banton – Ghetto Living
35/ Cali P – Pon Di Corner (Remix)
36/ Junior X – Have To Hustle
37/ Eloquent – Gun Alone Dem Glorify
38/ Alaine – Without U
39/ Morgan Heritage – Can’t Get We Out
40/ Maikal X – Bear With Me (Special)
41/ Carmen – No No No Fronteras (Special)
42/ Million Stylez – Love We A Deal (Special)
43/ Busy Signal – Beep
44/ Capleton – Acres
45/ Perfect – I Smoked A Spliff
46/ Keith & Tex feat. Shabba Ranks – Dukku Dukku (Remix)
47/ Richie Riott – Ghetto Flexx (Special)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.