Aj napriek búrkam sa festival Grape vydaril na jednotku

Prvý ročník festivalu Grape, ktorý sa uskutočnil tento víkend máme úspešne za nami. Aj napriek dažďu, popadaným stanom, zmene v programe a blatu Grape zabodoval. Super kapely, príjemná atmosféra. Na Slovensku teda máme ďalší letný fesťák na úrovni.

Piatok, trinásteho. Podľa povier nešťastný deň, pre milovníkov hudby tentokrát šťastný. Na hlavnom stage otvorili program The Uniques a po nich nasledovali Diego. Sexi Britky z Robots in Disguise dostali do varu celé publikum a nielen to mužské. Pre mňa bolo ich vystúpenie najlepším z celého festivalu. Legendárni Bez ladu a skladu zahrali všetky svoje hity a po nich na pódium prišli headlineri piatkové večera, trojica The Subways. Medzi tým ste na druhom stage mohli vidieť raperov Hafnera a Bezuya, Zverinu, Opaka a mnohých iných. Škoda, že skupina Para musela kvôli hustému dažďu a vetru prerušiť svoj koncert, PPE ani nevystúpili.

Slnečné sobotňajšie popoludnie spestrili Swing Society Orchestra. Už spomínaná Para nahradila svoje prerušené vystúpenie, ale PPE už bohužiaľ nie. Nasledovali Night, Sounds like this, Swan Bride, Billy Barman a Tata Bojs. Sobotňajším ťahákom bola nórska elektronická dvojica Royksopp. Nasledovali Parov Stelar Band a Loonaloop.

Sobotňajší program na 2 stage bol takisto zaujímavý, návštevníci si mohli vychutnať napríklad takých Noisecut, Midi Lidi, The Lovelz Pimps, Raru Avis a mnohých iných účinkujúcich.

Celkovo hodnotím tento festival veľmi pozitívne. Naozaj ma príjemne prekvapil. Žiaľ len to počasie nevyšlo najlepšie, ale festival áno. Už sa teším na nasledujúci ročník.

video: youtube.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.