A Sunny Day in Glasgow a The Ills 6.5.2010 Košice

Už zajtra (štvrtok 6.5.) vystúpi v Tabačke Kulturfabrik A Sunny Day in Glasgow ide o dream-popovú kapelu z Philadelphie (USA), ktorá vznikla v roku 2006. Zasnený gitarový sound skupiny je charakteristický množstvom samplov, gitár, ženských vokálov a melódií. Ich najnovší album „Ashes Grammar“ vyšiel minulý rok na labeli Mis Ojos Discos. V slovenskej premiére zahrajú okrem Tabačky aj na žilinskej Stanici. Koncert pre všetkých, čo majú radi hudbu skupín ako My Bloody Valentine alebo Cocteau Twins.

The Ills skupina, ktorá napriek faktu, že pôvodne vznikla z recesie, stihla už tento rok zahrať na festivaloch Creepy Teepee, či Wilsonic a pod internetovým EXIT labelom vydať EP „We Love Silence, But Silence Is Awkward„. Vo svojej inštrumentálne tvorbe kombinuje post-rockové prvky so zvukom shoegazových kapiel deväťdesiatych rokov.

start: 20.00
vstup: 5€/ študenti: 3,5€

V sobotu 8.5. zahrajú Home Made Mutant + Toni Granko Tour_FM, BIBA

Home Made Mutant + Toni Granko Tour_FM je 10 májových koncertov dvoch neprehliadnuteľných projektov vo všetkých podstatných mestách Slovenska. „Mutantom“ vyjde album Tajomný tromf mladosti, Toni Granko svoj debut nazval Ľudia diaľok blízkych myslí. Objavia sa začiatkom mája vo vydavateľstve Azyl Music spolu s albumom Požoň Sentimental a novinkou od Bezmocnej hŕstky.

Home Made Mutant je akusticko-elektronický projekt, ktorý funguje od roku 2002. Turné k štvrtému albumu Tajomný tromf mladosti (2010, Azyl Music) odohrá kapela v triu: Maroš Hečko (fender piano a spev), Martin Hasák (gitara, klavír) a Martin Turčan (basa, gitara). Kapela zahrá celý nový album a niekoľko starších skladieb v prearanžovanej podobe.

Toni Granko nahral svoj prvý album s názvom Ľudia diaľok blízkych myslí, ktorý by mal byť pohladením ucha a potešením ducha. Vyjde na Azyl Music začiatkom mája 2010. Koncertný program pozostáva zo skladieb, ktoré sú prierezom tvorby Toniho Granka za posledných 10 rokov. Kapela Toni Granko hrá v zložení: Martin Turčan, piano, gitara, samples, spev, Martin Hasák, gitara, basa, spev, Maroš Hečko, klávesy, spev.

start: 20.00
vstup: 4€/študenti: 3€

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.